Demirtaş’tan hakkındaki yayın için inceleme başlatan RTÜK’e sert tepki: 7 yıldır hücrede tutuyorsunuz ama ismim geçince paçalarınız tutuşuyor

RTÜK, provakatif yayınlar yaptığı gerekçesiyle Halk Tv hakkında inceleme başlattı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Seçimler yaklaşırken medyanın dikkat etmesi gereken kurallar belirliyken Halk TV’nin yapmış olduğu provokatif yayınlar kabul edilemez. Ülkemizin sömürgeci olduğu tez edilemez, silahlı terör örgütüne üye olmaktan hükümlü bulunan biri övülemez. Gerekli inceleme başlatılmıştır” dedi.

DEMİRTAŞ’TAN REAKSİYON

Sosyal medya hesabından Şahin’e cevap veren Demirtaş, “Hakkımda örgüt üyeliğinden karar yok boş herif! Palavra söyleme. Beni 7 yıldır 12 metrekarelik bir hücrede tutuyorsunuz lakin ismim geçtikçe paçalarınız tutuşuyor. Zira biz halkız ve haklıyız. Sen ve işverenlerin ise gırtlağa kadar suça bulaşmış “tirsonekler”siniz!” dedi.

NE OLDU?

Halk Tv programcısı Serhan Asker, Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda ağır hasar alan Adıyaman’da yaptığı canlı yayında, HDP’nin cezaevinde tutuklu bulunan Eski Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’ın son öykü kitabı Dad’dan bahsetti. Kitabı keyifle okuduğundan bahseden Asker, “Selahattin Demirtaş cezaevinde beşinci kitabını yazdı herhalde. Üretim, üretim, üretim… Yazıyor Selahattin Demirtaş. Bize gönderdiği ‘Dad’ öykü kitabı, büyük bir keyifle okudum ben. Teşekkür ediyoruz bu inceliği düşündüğü için Sayın Selahattin Demirtaş’a. Aynı vakitte cezaevinde tutuklu bulunan özgürlük uğraşı veren herkesi de buradan kucaklıyoruz. Zelzele bölgesinden bütün halkımızın selamlarını, cezaevinde özgürlüğünü arayan tutuklulara, mahkumlara gönderiyoruz” sözlerini kullandı.

ÖĞRETİM ÜYESİNDEN REAKSİYON ÇEKEN İFAD E LER

Öte yandan Halk Tv’deki bir öteki yayına katılan, Londra’da Öğretim Üyeliği yapan Mashug Kurt ise, “AK Parti 2016’da Kürt mahallelerini, kasabalarını, kentlerini ve konutlarını yıktı.” diye konuştu. Tartışma yaratan yayınların akabinde RTÜK harekete geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir