Akşener: İki büyükşehrin kazanılmasının fikir babası Koray Aydın’dır

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, Ankara Milletvekili adayı Koray Aydın’ın seçim uyum merkezi açılışında konuştu.

Akşener, “Eğer bugün burada kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla Sayın Koray Aydın bakanımızın seçim uyum merkezini açmak için toplanmışsak, neredeyse bu bir miting haline dönmüşse bunun anlamı şudur; İYİ Parti tek başına birinci parti olarak bu seçimden çıkacak demektir” tabirlerini kullandı.

Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Biz yeni kurulmuş bir partiyiz. 2017’de pek çok zorluğa, iftiraya, engellemeye uğrayarak ve buna direnerek hayatta kalmış, üçüncü seçimine giren yeni kurulmuş bir partiyiz. Bu partiyi oluşturan üyesinden yöneticisine herkesin uzun bir siyasi çaba geçmişi var. Bu partinin en büyük özelliği, her bir gönüldaşımızın bir payının olduğu bir alan olmasıdır. Benim sahip olduğum bir pay ile rastgele bir üyenin payı birebirdir. Vakit zaman oluşan kusurlardan ders çıkaran, öğrenen bir tertip olarak tanım ettiğimiz bir partidir UYGUN Parti. 2018’de şayet biz o seçime girmemiş olsaydık AK Parti’nin ve paydaşlarının Meclis’teki çoğunluğu bitmiş olmazdı. Bizim grubumuz olmasaydı AK Parti Anayasa’yı değiştirecek çoğunluğu elde ederdi.

31 Mart’a giderken CHP’ye biz bir teklifte bulunduk ve bunun sonucu olarak 11 büyükşehir alındı ve en değerlisi İstanbul ve Ankara gitti. Yani Millet İttifakı’nın iki büyükşehri kazanmasının fikir babası Koray Aydın’dır, hareketi yapan da biziz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir